Władysław IV Waza, Medal zaślubinowy z Ludwiką Marią 1646 r. Dadler - Rzadkość
Piękny egzemplarz rzadko pojawiającego się na rynku medalu zaślubinowego. Wyśmienity detal. Niestety, medal dawniej wyczyszczony, co poskutkowało licznymi ryskami w tle (obecnie w większości skrytymi pod patyną) i skaleczeniami, m.in na policzku królewskim. Patyna, przebarwienia. Projekt Dadlera. Awers: popiersie Władysława IV na wprost, w otoku legenda:
VLADISLAUS IV D.G.REX POL ET SUEC.M.D.LIT.RUS.PR•, na zbroi sygnatura S-D; Rewers: popiersie Ludwiki Marii 3/4 w prawo, w otoku legenda:
LVDOVICA MARIA GONZ.D.G.REG.POL.ET SVE.M.D.L.RVS.PRVS.NATA PRIN.MANT.MONT.FER.NIV:•; Srebro, średnica 50 mm, waga 37,24 g.
Grade: AU
Reference: Hutten-Czapski 1880 (R), Raczyński 121
Estimate: EUR 5747 - 8046
Price realized | 5'057 EUR |
Starting price | 2'299 EUR |